Munkaidőkeret tartama a vészhelyzet után
Update: 2020-06-29 18:22:40
2020. április 25-én lépett hatályba a 104/2020. (IV. 10.) Korm. rendelet, a vészhelyzet egyik kárenyhítésére, de vajon mi a helyzet most, a vészhelyzet után?
Munkaidőkeret tartama a vészhelyzet előtt
Előtte általános szabály volt, hogy legfeljebb négyhónapos vagy tizenhat hetes – bizonyos munkakörök esetében legfeljebb hat hónapos vagy huszonhat hetes – a munkaidőkeret időtartama. Kollektív szerződésben emelhették meg, legfeljebb harminchat hónapra. Volt vihar ezügyben, de a kisebb vállalkozásokat, ahol nem volt kollektív szerződés, nem érintette.
Munkaidőkeret tartama a vészhelyzet alatt
Az említett Korm. rendelet szerint a munkáltató legfeljebb huszonnégy havi munkaidőkeretet is elrendelhetett. Az eddigi 6 hónapról tehát, 24 hónapra és a kollektív szerződéses rendelkezéseket ebben a tekintetben alkalmazni nem lehetett. Bármilyen vállalkozást érinthetett a 24 hónapos munkaidőkeret.
Munkaidőkeret tartama a vészhelyzet után
2020. únius 18-án lépett hatályba a vészhelyzet megszüntetéséről szóló törvény. Megszűntek azok az egyedi, munkajogi szabályok, amiket korábban bevezettek. Így például a munkaidőkerettel kapcsolatos szabályozás is.
Mit jelent ez egyszerűen? Visszaállt a vészhelyzet előtti helyzet, azaz a 4-6 hónap. Node! A vészhelyzet alatt elrendelt 24 hónapos munkaidőkeretet ez nem érinti, tehát a 24 hónapos munkaidőkeret megmarad. Amely vállalkozás nem rendelt el ilyet, annak június 18-át követően 24 hónapos munkaidőkeret elrendelésére nincs lehetősége.
Mások ezeket olvasták még:
Kategória: Nyilvántartást érintő
Bővebben az INGYENES Konzultációról | Ha most szeretnél Online Munkaidő nyilvántartásra váltani, ha eddig papír alapú jelenléti íveket has [...]
Kategória: Nyilvántartást érintő
Kategória: Nyilvántartást érintő
ARCHÍVUM
MUNKAIDŐ BLOG
A Munkaidő Blogon a beosztással, munkaidővel, nyilvántartással kapcsolatos cikkeket olvashatsz. Vannak olyan témák amelyek egészen egyértelműek és vannak olyanok amelyekről még a jogászok is eltérően vélekednek. Bár minden témának igyekszünk legjobb tudásunk szerint utnajárni előfordulhat, hogy találkozol az itt leírtaktól eltérő állásponttal, főleg a jogszabályok értelmezését illetőleg. Mielőtt alkalmazol egy jogszabályt alaposan utána kell járnod az rád, a Te cégedre milyen formában vonatkozik. A blogban leírtak nem irányadóak, csupán a szezők álláspontját tükrözik.